Гвинтоверт легкий, при закручуванні металовиробів іноді відчувається нестача потужності. Мій набір виживає з 2016 року, деградація акумуляторів не є значною. Частина біт і свердел зламав, частину втратив. Рулетка жива досі, прогумований корпус багаторазово рятував під час падіння. Олівець у комплекті із плоскими змінними стрижнями: незвичний, але функціональний. Змінні стрижні не шукав, оскільки звик працювати з маркерами. Ніж із лезами: хороший, але просто ніж. Підсумую все вищесказане: ідеальний набір для домашнього використання і середній для професійного.
Придбав кілька місяців тому, вибирав між 18 вольтовим цього виробника але без набору оснащення, і цим екземпляром. Думаю не прогадав, шуруповерт виявився потужним, для моїх цілей цілком, справляється з саморізами до 200 мм (сендвіч-панелі прикручував до мет. , не пластилінові, одним свердлом д. 4 мм просвердлив близько 50 отворів у куточку (поки не зламав), щоб сильно затупилося не помітив. З бітами справа гірша, виготовлені зі звичайної інструментальної сталі з невисокою точністю, в шурупах сидять нещільно, розбивають головку в шурупі і зношуються самі. Найходовіші довелося викинути практично відразу, залишив зірочки, шестигранники тощо. Не сподобалося підсвічування, гасне відразу як відпустиш кнопку, та й запускається одночасно з двигуном інструменту, проблемно спочатку підсвітити, а потім крутити, світиш із працюючим двигуном, у Makita з цим краще. 4 бали шуруповерт ставлю за люфт патрона, є невелике похитування, але в роботі не критично. Той же люфт спостерігається у Makita 10.8 вольт, і ніби нічого, 7 років вже працює без проблем.
Відчуття подвійне, поки заявленої сили не відчув, може треба щоб акумулятори розхиталися. Модель начебто професіонал, крутить 70-ки у важке дерево. За обсягом корпусу здається, що двигун і редуктор як і у Боша Ньютон на 27, а за рахунок батареї та технологій підняли до 40. Повністю придатний для домашніх робіт, з повним навантаженням, але без дурниць. Якщо потрібний хороший професіонал, візьміть ДеВольт 14.4 безщітник, річ на всі 100, я теж хотів, але жаба задавила віддати 15 тисяч
у мене інтеск 2007 року. тобто йому 11 років. і проблем із патроном немає. (Акб здохли) а тут крута фірма і такий косяк. для біти не помітно. відчуття подвійне - начебто все добре але ця дрібниця як то напружує. не скажу не так ні ні.
На додаток до самого шурика, дуже сподобався кейс, в нього спокійно поміщається і УШМка 125мм, що дуже зручно при транспортуванні. Плюс гарантія до 3-х років була, купував ще в 2018 році, крутить/вертіт/акб тримають заряд гідно і в мінусову погоду.
У порівнянні з Bosch GSR 12-2 (який служив мені вірою і правдою багато років і який у мене сперли) цей краще за багатьма параметрами: легше, зручніше, потужніше, підсвічування. Про люфт: на Метабо поки не відчуваю, на багаторічному Боші був відчутний, але мені зовсім не заважав, я якось звик спочатку намітити місце свердління, приставити, а потім свердлити. Думається мені, що люфт це неминучий супутник тріскачки, незалежно від моделі та виробника. Сам шурик, на перший погляд - гарний, але саме в цьому наборі з оснащенням - не рекомендую. Краще та вигідніше купити оснастку окремо під себе.
Не зрозумів претензій коментаторів унизу: шурик хоч і професійний, але не призначений для повертання покрівельних шурупів у сиру дошку. Для столярних та монтажних завдань моменту вистачає із запасом, сталь аж до 8мм свердлить відмінно.
В цілому інструмент хороший, брав з розрахунком, що зручно зберігатиме весь комплект разом кейс та інші зручності, що все буде зроблено на рівні, але крім самого гвинтоверта якість комплектуючих на трійку. Користуюся вже більше року (будую будинок) поки крив дах отримав купу позитивних емоцій (ось тільки купив пару якісних біт) без проблем, без нарікань. До цього користувався дорожчим та відомим брендом і різниці особливо не побачив.
Інструмент відмінний, живучий, витривалий і надійний, з мінусів оснащення в комплекті, рідкувата, свердла не дуже, швидко затупилися і поламалися, замінювалися відразу якіснішими, швидко вийшов з ладу олівець і ніж, так само були замінені на аналоги, а до самого інструменту притензій взагалі ні, дуже зручний і місткий валізу.
Читав я тут коментарі, різні та суперечливі. Але про покупку я жодного разу не пошкодував, за рік використання тільки позитивні емоції та при ремонті 2-х квартир та збирання/розбирання меблів. Якщо у вас щось ламається або виходить з ладу, то раджу сходити до лікаря та перевірити руки на кривизну. Я чудово розумію що зараз замінують мій коментар, але мені пофіг, бо сам шурик офігенний. Купував його за 8444р.
Брав на заміну старому шуруповерту Bosh з металгідридним (якщо не помилився в назві, ну загалом той, який треба до кінця розрядити, перш ніж заряджати по новій) акумулятором. У тому шурику акумулятори довго не тримають і якщо він у тебе не до кінця заряджений, а роботи має багато, то все одно доводилося ставити його на зарядку, навіть розуміючи, що це скорочує його ресурс. При цьому заряджалися вони дуже довго. У результаті почав будівництво каркасного будинку зі старими шуриками (їх у мене було два, коли здохли акуми, виявилося простіше купити такий же новий з двома акками, ніж один новий акк), але ближче до монтажу покрівлі зрозумів, що з моїми шуруповертами я не настрибаюсь туди сюди. У результаті почав вибирати, вибір упав на цю модель, причому потрапив на момент, коли на варіант із набором була акція. І ось тепер у порівнянні зі старими можу сказати точно – треба було брати такий раніше, а не купувати другий убогий шуруповерт заради оновлення акумулятора. Час роботи від одного акумулятора – сам уже втомився працювати, а він усе крутить та крутить. Індикація заряду, що залишився, - мегазручна річ. Перед тим, як забиратися на дах або інші важкодоступні місця - натиснув кнопку на акумуляторі і бачиш, чи вистачить запасу або краще відразу поміняти на заряджений. Ось уже за одне тільки це – ставлю жирний плюс цієї моделі. Другий момент порадував - швидкість зарядки акумулятора, що сів. Ти поки працюєш з новим, спустився вниз відпочити, дивишся - той попередній уже заряджений. Ні разу не було такого, щоб обидва встигли сісти, і я залишився без робочого акумулятора. Підсвічування роботи - класна річ, зручно дуже. Кліпса на корпусі для можливості повісити на пояс – рятувала, коли поліз без сумки на поясі, а руки звільнити треба. Розважування - ідеальне, тримати в руці дуже зручно. Регулювання зусилля закручування працює ідеально. Загалом можна багато про нього розповісти і все тільки хороше. Так, до речі, корпус міцний, кілька разів літав з даху вниз на землю, бився об землю з усієї дурниці, один раз навіть акумулятор відлітав убік - нічого, витримав))
Це мій перший шурик. Взято виключно для дому. Якби у Метабо був набір у вигляді такого кейсу з шуриком де батарея в рукоятці - взяв би його. Але таких наборів у продажу не знайшов. Коли шурик помре – поміняю на компактний з ударним механізмом, а кейс – залишу.
У режимі свердління іноді послаблюється затискач патрона, випадає оснастка. Напевно мені попався такий патрон. В іншому, у своїй ціновій категорії, чудово себе зарекомендував! За два роки використання жодного разу не підвів, хоча попрацювати йому довелося дуже багато і особливо його не беріг. Гоняв по повній. Оснащення в комплекті робоча, відпрацьовує себе на всі 100 з хвостом. Дуже зручно те, що все в одному кейсі, додав кілька свердел великого діаметру, довгі біти, пару шарошок і спокійно користуєшся і при будівництві будинку і при складанні меблів.
Це вже друге моє придбання цієї марки (першим був перфоратор). Схоже, я стаю затятим шанувальником Metabo. Перше, що мене спонукало на покупку даного шуруповерта - це його комплект оснащення. Миттю прикинувши в голові вартість усіх високоякісних свердлів (5 по дереву і 14 по металу), біт, головок, 5м рулетки і, звичайно ж, самого шуруповерта з додатковим акумулятором, якщо це все купувати окремо, цінник швидко зріс на кілька тисяч. Але це все вдруге! Звичайно, основний елемент мого придбання – це шуруповерт! У побуті шуруповерт давно став незамінною річчю: меблі зібрати, десь щось швидко просвердлити. Ця модель (Metabo BS 14.4) зарекомендувала себе тільки з найкращого боку. Легкий (кіло 200 – взагалі ні про що), що дозволяє працювати однією рукою досить тривалий час. За габаритами досить компактний, з плескатою батареєю (у багатьох шуруповертів, не акумулятор, а «балда» на кінці ручки), що дозволяє використовувати дану моделі в досить незручних місцях. Потужний! Навіть дуже сильний! На максимальній потужності шуруп або входить разом з головкою в дошку, або у шурупа просто відривається голова. Потужність не втрачається і в режимі реверсу! Але зусилля, звичайно ж, можна регулювати (20 ступенів свердління). Швидкозарядні літій-іонні акумулятори (2шт.) дозволяють працювати шуруповерт цілий день. А на випадок, якщо робота шуруповертом відбувається в поганоосвітленому місці, BS 14.4 має підсвічування робочої зони.
Мені сподобався цей набір. Для себе оцінив зручність кейсу, набір в ньому, і сам шурупаверт. Зроблений добре, за розмірами компактний, але при цьому потужний. Заряд тримає довго, а швидко заряджається. Підсвічування не дуже ефективне але і не зовсім марне. Я не шкодую, що купив.